Amazońskie źródło wiecznej młodości czyli sok z acai

Do niedawna jeszcze jagody Acai, rosnące jedynie w deszczowych lasach Amazonii, były znane tylko tubylcom zamieszkującym tamte obszary. Wykorzystywane były jako roślina lecznicza, ale także jako jeden z bardziej ważnych składników codziennej diety, również dzięki jedzeniu tych jagód tubylcy mogli utrzymać kondycję oraz zdrowie. Kiedy zachodni świat zaczął badać ten malutki, niepozorny owoc, to okazało się, że jest on ogromną składnicą składników odżywczych, minerałów i witamin.

Mało występuje roślin, jakie poszczycić się będą mogły tak dużą ich zawartością, ciężko więc być zdziwionym, iż w szybkim tempie uzyskały ogromną popularność. Niewielkie jagody Acai zawierają dużą ilość błonnika, węglowodanów i białek, ale również poza tymi tradycyjnymi składnikami mają również polifenyle oraz antyoksydanty – a są to substancje bardzo przydatne dla naszego organizmu. Polifenyle wspierają pracę układu krwionośnego, z kolei antyoksydanty neutralizują dużo wolnych rodników, chroniąc tym sposobem przed ich bardzo niekorzystnym działaniem na organizm. Więcej na temat tych jagód na stronie
http://grzegorzdeuter.pl

Kiście jagód acai

Kiście jagód acai

W obecnych czasach różne produkty z jagód Acai sprzedawane są na całym świecie, a jedną z najpopularniejszych ich form stały się soki. Można je spożywać w zasadzie bez większych ograniczeń i są świetnym wsparciem zwykłego odżywiania, ponieważ posiadają wszystkie bez wyjątku substancje oraz związki, które znajdują się w świeżej jagodzie.

Soki sprzedawane w najlepszych sklepach nie powinny mieć niepożądanych słodzików i konserwantów, dlatego będą mieć dokładnie takie same zdrowotne właściwości, jak pozostałe sprzedawane preparaty zawierające jagody Acai.

O dużym znaczeniu owoców Acai na układ krwionośny oraz ochronę przed rakiem już było wspominane, lecz to jedynie drobna część ich niesamowitych właściwości. Są one pełne różnych witamin, kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, które są wymagane do prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu oraz minerałów. Zawartość takiej różnorodności związków powinna także podnosić naturalny poziom odporności oraz aktywizuje ciało do walki z chorobami.

Dla niejednej osoby ogromnie pożądana może być też rola odchudzająca – sok z owoców acai oczyszcza organizm z niebezpiecznych związków i ma działanie przeczyszczające, przez co świetnie pomaga przy utracie masy ciała, jest jednocześnie smaczny.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.