Oszczędzanie – od czego zacząć?

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach używaliśmy bardzo często. Bo także w końcu zdaliśmy sobie ideę z tego, iż należałoby mieć odłożoną pewną kwotę, nie tylko na tak zwaną „czarną godzinę”. Nie ulega najmniejszej wątpliwości większość z nas posiada przynajmniej jedno konto bankowe czy też konto ekonomiczne. Jak wynika z całego szeregu sondaży, to oczywiście konta oszczędnościowe są otoczeniami na których inwestujemy ewentualne nadwyżki finansowe – zwykle jednak nie ma tego zbytnio sporo.

Nie ma dodatkowo co ukrywać: to wystrzałowy sposób, jeżeli chcemy odłożyć pieniądze na chwilę a odtąd bez jakichkolwiek ciągłości sięgnąć po nie w sytuacji potrzeby. Konta oszczędnościowe są z reguły skromnie oprocentowane, nie będą więc użyczały się wtedy, kiedy masz na myśli o cyklicznym odkładaniu środków co miesiąc.

Oszczędzaj na czarną godzinę

Oszczędzaj na czarną godzinę

Jeśli chcesz zapoczątkować cykliczne oszczędzanie, należałoby umieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być wiele – chodzi tu o to, byś przez dwa lub trzy miesiące, w stosunku do rozciągłości trwania lokaty, przyzwyczaił się co więcej, że pieniądze, które odłożyłeś są poprzez pewien czas niedostępne i nie możesz nimi bez ograniczeń przekręcać. Co więcej oszczędzanie długoterminowe trzeba w jakimś momencie zacząć, nawet jeśli zachowywanie będziesz rozpoczynać od powszechnego zera lub od niezwykle małej sumy.

Doczekaj wyłącznie w postanowieniu i każdego miesiąca przerzucaj, choćby na rachunek oszczędnościowy nieznaczną sumę. Nie odczujesz tego czynnika w dziennym funkcjonowaniu, a po paru miesiącach będziesz mile zdumiany odczuwając, że bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odroczyć.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.