Czym kierować się przy wyborze obligacji korporacyjnych?

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W takim razie, potencjalny nabywca powinien nawiązać znajomość z potencjalnym ryzykiem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe posiadają jedno z narzędzi, które pomaga nam sprecyzować ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to skompilowanie wielorakich propozycji obligacyjnych wraz z ich ocenianym ryzykiem.

Najlepsze obligacje korporacyjne

Najlepsze obligacje korporacyjne

Takie zestawienie jest wykonywane przez zawodowych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to między innymi: tężyzna finansowa emitenta oraz potencjalne możliwości postępu danej korporacji. Z tej racji, dobitnie zalecamy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o nabyciu danego papieru drogocennego.

Jednym z serwisów, który oferuje tego rodzaju skompilowania jest znany rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy wyszukać zarówno instrukcję prawidłowego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najpopularniejszych emitentów.

Rzecz jasna, wszystkie ratingi są uaktualniane na bieżąco. Jest to przykładowe z całego szeregu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji cieszy się coraz to obszerniejszą renomą. Przy weryfikacji konkretnej propozycji inwestycyjnej trzeba wziąć pod uwagę jej dostępność. W przypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością charakteryzują się obligacje Getin Banku. Poza tym, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym systemie Catalyst, dzięki z jakiego powodu możemy szczegółowo przeglądnąć całą propozycję danych obligacji.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.