Joe Vitale: Czym jest sukces życiowy?

Wolność finansowa – ten zwrot dla całego szeregu jest motywem, do którego dąży przez całe życie. Ale zwłaszcza co oznacza triumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? Jakim sposobem określić, czy komuś udało się takowy osiągnąć a także nie? Jakich kryteriów powinno się wykorzystać, aby detalicznie określić istnienie i wielkość tryumfu? Wypytywanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się statystyczne i postawione zwłaszcza retorycznie. Lecz zaledwie z pozoru.

Po chwili namysłu rzeczywiście każdy dojdzie do aforyzmu, iż nie jest banalnie określić momencik, w którym można z pełną stanowczością zakomunikować, że życiowy sukces stał się czyimś udziałem.

Sukces w życiu

Sukces w życiu

Dla wielu ludzi prostym, i przede wszystkim jedynym, sposobem na objaśnienie osiągnięcia sukcesu życiowego przez daną postać jest zerknięcie na jej status majątkowy. Jeśli cechuje się on odpowiednią ilością zer na koncie akceptują oni, że postać taka osiągnęła swobodę i sukces finansowy, a zatem i życiowy.

Wydaje się jednak, iż jest to zbyt powierzchowne podejście do tej kwestii. Ponieważ co w takim razie zakomunikować o osobie, która stała się zamożna dzięki wygranej w totolotku? Z pełną pewnością zapełnia ona warunek o przydatnej ilości zer na koncie. Czy jednakże pójście do kolektury i skreślenie niewielu cyfr, dzięki z jakiej przyczyny wygrywa się fortunę, daje podstawy do stwierdzenia o tym, iż triumfujący spełnił sukces witalny? Właściwie nie – przecież nie było to wynikiem jego profesji oraz dziwacznych zdolności, a jedynie zrządzeniem losu.

Joe Vitale autor książek motywacyjnych stwierdza, że jeśli pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i kompleksów jesteśmy w mocy poczynić i osiągnąć przeważnie wszystko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do sukcesu. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom przydatna jest do tego dodatkowo stała ciągłość i upór, jednakże własne nastawienie i przekonanie o możliwości osiągania wszelakich założonych celów to istota. Nieraz w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, według którego nasze osobiste podejście determinuje to jak wygląda rzeczywistość. Stąd też można przekazać nieskomplikowany wniosek, iż tryumf życiowy to istotnie umiejętność sięgania wszelkich zamyślonych celów. Jeżeli uspokoimy taką umiejętność, wszelkie inne trefne życiowe sukcesy, takie jak chociażby majętność, osiągniemy mimochodem.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.